טלפון: 09-793-2770 | המייסדים 27, רמות השבים

 

עץ אלון - המדריך

 

ישנם כ-600 מינים של עצי אלון, הגדלים בעיקר בחצי כדור הארץ הצפוני. רובם נמצאים ביערות של אזורים ממוזגים, מלבד זאת מצויים מספר רב של מינים של אלון באסיה ובאירופה שם הם חלק חשוב מהחורש המקומי, יש עצי אלון היכולים להגיע לגובה של 40 מטר, וכאלה שגילם מוערך ב1500 שנים. עצי האלון משמשים לצרכים רבים ומגוונים: בניית חביות המשמשות לאכסון יין ומשקאות אלכוהוליים אחרים, בניית ריהוט, ספינות ובתים. אלון השעם משמש להפקת חומר השעם מהקליפה שצומחת ומתחדשת מדי עשר שנים. בתרבויות שונות משתמשים בפרי עץ האלון (הבלוט) לצורכי מאכל והכנת תרופות ושיקויים שונים. האלון משמש גם כמקור מצוין לפחמים. האלון מוזכר כבר בתנ"ך ובתרבויות רבות מסמל חוזק, סיבולת והתמדה האלון הוא סמל נפוץ לחוזק וסיבולת והוא נבחר כעץ הלאומי של מדינות רבות. (בולגריה, קפריסין, אסטוניה, צרפת, גרמניה, מולדובה, ירדן, לטביה, ליטא, פולין, רומניה, סרביה, וויילס).

 

ריהוט - עץ אלון

 

בישראל קיימת חלוקה לשני סוגי אלון לפי המקור שלהם (אלון אירופאי ואלון אמריקאי) השונים זה מזה בתכונותיהם:

  • אלון אירופאי- (European Oak): זהו עץ חזק מאוד צפוף וכבד. אופייני בגוונים של חום אדמה. צבעו לרוב הוא חום בהיר עד בינוני.
  • אלון אמריקאי (American Oak): - הגוון של האלון האמריקאי הינו בהיר יותר מעץ האלון האירופאי. האלון האמריקאי מתאפיין במראה נקי יותר, ומספר העיניים בו הוא קטן מאד.
  • בוצ'ר – אינו סוג של עץ, אלא שיטת הדבקה מיוחדת חתיכות עץ אלון והפיכתו למשטח חזק בעל מראה מיוחד המשמש לאיים במטבח, קרשי חיתוך ועוד.

קיימים עוד עשרות סוגים שונים של עצי אלון המשתנים בהתאם לצבעם (אדמדמים, לבנים, כהים יותר ועוד), בהתאם לטקסטורה שלהם ומידת הקושי שלהם.

 

ריהוט עץ אלון

 

איך לנקות בוצ'ר עץ אלון?

 

לפני שמתחילים לנקות חשוב מאד לדעת מהו סוג הגימור של העץ? גימור לכה או גימור שמן. במידה ואתם לא בטוחים, מומלץ להתקשר ליצרן הרהיטים ולשאול אותו.

  • גימור לכה – מומלץ לנקות עם מטלית לחה עם חומרי ניקוי עדינים. (חומרי ניקוי אגרסיביים עלולים להמיס את הלכה וליצור כתמים בעץ). לאחר הניקוי יש לעבור עם מטלית יבשה.
  • גימור שמן - גימור שמן נספג אל תוך העץ ומגן עליו מספיגת לכלוכים ונוזלים. הניקוי צריך להתבצע רק בחומרים ידידותיים לעץ, מומלץ לנקות במטלית לחה או להשתמש בנוזל ניקוי מיוחד לעץ.

בכל מקרה אין להניח על משטח הבוצ'ר, כלים חמים (סירים, מחבתות וכו'), הם עלולים ליצור על משטח העץ כתמים שיהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להסירם.

 

הקו העיצובי של בוצ'רס נוצר בהשראתם של שולחנות העבודה של בעלי מקצוע כמו נפחים, קצבים, נגרים, אופים, ומסגרים.  את הרהיטים שבעבר הלא רחוק שירתו אותנו בצורה פרקטית ושידרו נוכחות ורושם אנו משחזרים לידי מוצרים  שמחזירים לאחור את הפשטות הבסיסית והיופי וזאת ע"י שימור המסורת תוך כדי נתינת פרשנות חדשה ומודרנית. אנו מעניקים כבוד לחומרי הגלם הבסיסיים (עץ, מתכת, זכוכית, אבן) ומוסיפים להם טוויסט עדכני, מחברים ושוזרים אותם לסיפור חדש עם יסודות של מסורת רבת שנים. אנו מזמינים אתכם לבוא למפגש איתנו, להרגיש מקרוב את חומרי הגלם, לחוש את הרהיטים שלנו ולהתאהב מחדש. נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 09-793-2770 או צרו איתנו קשר כאן.

כל הזכויות שמורות לבוצ׳רס 2021
בנייה ופיתוח: ijoomla